Czytelnia
Katalog znalezionych frazagniusza serwis - literatura w sieci, proza, feminizm, gender, queer ...
Dlaczego tak nam trudno ¿yæ
Robert Firestone, Joyce Catlett
Dlaczego tak wiele osób jest znerwicowanych? Czemu tak czêsto czujemy siê nieszczê¶liwi? Co nam ka¿e ca³e lata trwaæ w nieudanych zwi±zkach? Dlaczego tak ³atwo wpadamy w na³ogi? Sk±d siê bierze prawdziwe oblê¿enie gabinetów psychoterapeutycznych? Autorzy staraj± siê odpowiedzieæ na to pytanie wykorzystuj±c swoje do¶wiadczenia w³a¶nie z pracy psychoterapeutycznej z pacjentami. Stawiaj± hipotezê, ¿e wszystkiemu winne s± mechanizmy obronne. Powsta³y one ju¿ w dzieciñstwie na skutek presji spo³ecznej oraz b³êdów pope³nianych przez rodziców. Bronimy siê za ich pomoc± przed bólem psychicznym, odrzuceniem. W dzieciñstwie s³u¿± wiêc dobremu. Problemy zaczynaj± siê wtedy, gdy przenosimy je w doros³e ¿ycie. Wtedy zaczynaj± byæ destruktywne. Nie pozwalaj± nam prze¿ywaæ prawdziwych uczuæ. Sprawiaj±, ¿e ranimy innych (przede wszystkim partnerów i dzieci) w obronie w³asnej. Zachowujemy siê dok³adnie tak, jak tego od nas spo³eczeñstwo oczekuje. Zamiast dawaæ sobie prawdziw± blisko¶æ gramy role idealnego partnera czy rodzica. Nie ujawniamy swoich prawdziwych uczuæ w obawie przed brakiem akceptacji, a czasem po prostu zaprzeczamy ich istnieniu. Tak± sam± postawê przekazujemy swoim dzieciom, które- jak dorosn±- przeka¿± j± kolejnym pokoleniom. Autorzy proponuj± nam wyj¶cie z tego zaklêtego krêgu. Namawiaj± do otwarcia siê na swoje prawdziwe uczucia, na pe³ne do¶wiadczanie ¿ycia zarówno z jego rado¶ciami, jak i z bólem. Przytaczaj± bardzo liczne przyk³ady s³u¿±ce jako przestroga. Poznajemy historie osób, które wycofuj± siê przera¿one ze zwi±zków, gdy partner otwarcie wyznaje im mi³o¶æ. Dlaczego tak siê dzieje? Przecie¿ powinni byæ szczê¶liwi! Jednak pamiêtaj± oni, ¿e w dzieciñstwie byli krzywdzeni przez osoby najbardziej bliskie, czyli rodziców. Boj± siê wiêc zwi±zaæ z kimkolwiek, bo zaufanie drugiej osobie oznacza bezbronno¶æ wobec niej. A mo¿e ona zraniæ w którym¶ momencie równie dotkliwie jak ojciec czy matka. Lêkaj±c siê bólu ludzie tacy odepchnêli mo¿liwo¶æ blisko¶ci.
Niechêæ do blisko¶ci to tylko jeden z wielu mechanizmów obronnych. Autorzy wymieniaj± jeszcze takie formy redukowania napiêcia jak: trwanie ca³y czas w dobrze znanych schematach (np. osoba dorastaj±ca w domu alkoholika wi±¿e siê w doros³ym ¿yciu z alkoholikami), uzale¿nianie siê od innych osób (lub ich od siebie), przebywanie w ¶wiecie fantazji czy szeroko pojête na³ogi (w tym obsesyjne jedzenie czy seks). Chroni± one przed bólem, lecz nie pozwalaj± prze¿ywaæ pe³ni istnienia. Zamykaj±c siê na wszelkie negatywne uczucia nie dajemy dostêpu tak¿e tym pozytywnym. Nie jeste¶my zanurzeni w nurcie ¿ycia, lecz przep³ywa ono obok nas.
Nieprzypadkowo ostatni rozdzia³ jest po¶wiêcony sposobom redukowania lêku przed ¶mierci±. Koñczy siê on bowiem s³owami, które mog³yby s³u¿yæ za motto ca³ej ksi±¿ki, s± jej my¶l± przewodni±:
"Nie istnieje ¿aden mechanizm obrony czy ochrony przed ¶mierci±, ale jest sposób ¿ycia, który stanowi jego afirmacjê, a nie zaprzeczenie. Obud¼ siê, zanim ¿ycie bezpowrotnie przejdzie obok ciebie. Otto Rank g³o¶no przyzna³, ¿e nie da siê ca³ego niepokoju u¶mierzyæ za pomoc± terapii, i to jest w³a¶nie to, o czym mówi³: niemo¿liwe jest staniêcie twarz± w twarz z prawd± o ludzkiej egzystencji bez lêku. Gdy jednak do¶wiadczy siê owego lêku, wybór jest prosty: odci±æ i zag³uszyæ uczucia, próbuj±c unikn±æ strachu, albo ¿yæ pe³ni± ¿ycia, w pokorze, zajmuj±c siê tym, co wa¿ne, okazuj±c wspó³czucie sobie i innym. Wszystkich nas czeka ten sam los".
Lektura piêkna i m±dra, choæ na pocz±tku wzbudza sprzeciw. Przywykli¶my bowiem traktowaæ mechanizmy obronne jako co¶ dobrego. Wiele osób najprawdopodobniej wiêc po przeczytaniu nadal bêdzie je stosowaæ. Ale mo¿e kto¶ siê jednak zatrzyma i pozwoli sobie na ¿ycie pe³ni± ¿ycia? Miejmy nadziejê.
Kalina Beluch
http://www.granice.pl/recenzja.php?id=5&id3=373
Wielki konflikt
Hellinger Bert
"Kto ma czyste sumienie, ten ¶pi spokojnie", mówi m±dro¶æ ludowa. Nieprawda, mówi Bert Hellinger. Z czystym sumieniem Niemcy zabijali ¯ydów, biali zniewolili Afrykê...
Wybitny psychoterapeuta Bert Hellinger analizuje "wielkie konflikty" i pokazuje, w jaki sposób ustawienia rodzinne mog± tu pomóc.
Konflikty to nasza codzienno¶æ. Powstaj±, kiedy chcemy postawiæ na swoim. S³u¿± rozwojowi, czêsto ich wynikiem s± lepsze rozwi±zania, bezpieczeñstwo i spokój. Istniej± równie¿ zupe³nie inne konflikty, stronami, które s± w nie uwik³ane kieruje wola zniszczenia, walka toczy siê o ludzkie ¿ycie.
Te wielkie konflikty nie s± od nas tak odleg³e, jakby¶my sobie tego ¿yczyli. Nadal wywo³uj± poruszenia duchowe. Zaskakuj±ce, ¿e s± to poruszenia, które czêsto uwa¿amy za dobre i szczególnie warto¶ciowe. Za wielkimi konfliktami stoi przekonanie, ¿e mamy racjê, a wiêc czyste sumienie. Autor pokazuje jak niebezpieczne mo¿e byæ owo czyste sumienie, sk±d oprawcy czêsto czerpi± energiê i prawo do pope³niania najokrutniejszych zbrodni.
"W tej ksi±¿ce pod±¿am za dobrymi jak i niebezpiecznymi poruszeniami czystego sumienia. Siêgam tutaj do wgl±dów i do¶wiadczeñ z ustawieñ rodzinnych. Dziêki nim wychodzi na jaw, jak krok po kroku mo¿emy siê uwalniaæ z ró¿norakich uwik³añ, w które czêsto wpl±tuje nas nasze czyste sumienie.
Ta ksi±¿ka jest w pierwszym rzêdzie pomoc± ¿yciow± dla ludzi, którzy do¶wiadczaj± tych konfliktów, które mnie równie¿ nie s± obce. Pokazujê na wielu przyk³adach, jak mo¿emy zachowaæ lub na powrót znale¼æ spokój serca.
Ten spokój serca pozwala nam na cz³owieczeñstwo, na zwrócenie siê ku innym i zwi±zanie z nimi z szacunkiem i mi³o¶ci±. Dziêki nim znajdziemy w koñcu nasze w³a¶ciwe, najg³êbsze i najprawdziwsze szczê¶cie".
Bert Hellinger
http://sklep.tarotnet.pl/product_info.php?products_id=838497
Powie¶æ Mario Vargasa Llosy!
Mi³o¶æ, która naznacza los.
Kobieta, która jest zdolna do wszystkiego.
Szelmostwa, które doprowadzaj± mê¿czyznê do granic szaleñstwa.
¯ycie Ricarda wygl±da³oby zupe³nie inaczej, gdyby jako nastolatek nie pozna³ niegrzecznej dziewczynki. Od pierwszego spotkania przez niemal piêædziesi±t lat ukochana bêdzie bez uprzedzenia pojawiaæ siê i równie niespodziewanie znikaæ z jego ¿ycia. Ka¿dy jej powrót - w Limie, Pary¿u, Londynie, Tokio i Madrycie - zbiegnie siê z ods³on± kolejnej sceny w dziejach najnowszej historii ¶wiata. Femme fatale jak tajemniczy demiurg decyduje o ¿yciu Ricarda, jest wszystkimi kobietami na raz, pozostaj±c jednocze¶nie tylko niegrzeczn± dziewczynk±.
Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki to historia mi³o¶ci, inspiruj±cej, toksycznej i perwersyjnej, która nadaje ¿yciu sens, a zarazem bezlito¶nie go odbiera.
To studium mi³o¶ci odciêtej od ca³ej mitologii romantycznej (...) Mie¶ci siê w niej wiele, wszystko co jest zwi±zane z natur± cz³owieka: instynkt, seks, namiêtno¶æ, tak¿e ta duchowa, fantazmaty, które kszta³tuj± nasze relacje, czyni± nas lepszymi czy gorszymi lud¼mi.
Mario Vargas Llosa
Mario Vargas Llosa (urodzony 28 marca 1936 roku w Peru), jeden z najwybitniejszych wspó³czesnych pisarzy, autor wielu powie¶ci, opowiadañ, sztuk teatralnych i literatury faktu, publicysta i polityk. Pisaæ zacz±³ ju¿ we wczesnej m³odo¶ci, a sw± debiutanck± powie¶æ Miasto i psy wyda³ w wieku dwudziestu siedmiu lat. Jest laureatem wielu presti¿owych nagród literackich i jednym z powa¿niejszych kandydatów do nagrody Nobla.
W¶ród jego najlepszych powie¶ci znajduj± siê miêdzy innymi Rozmowa w "Katedrze", Ciotka Julia i skryba, Kto zabi³ Palomina Molero?, ¦wiêto koz³a, Pantaleon i wizytantki, Zielony dom. W swojej twórczo¶ci Llosa siêga do wielu gatunków i konwencji literackich, nie stroni od w±tków autobiograficznych i wyrafinowanych gier z czytelnikiem. W najnowszej powie¶ci w mistrzowski sposób snuje historiê niebezpiecznej mi³o¶ci Ricarda do pewnej niegrzecznej dziewczynki.
Wszystkie informacje o autorze, wywiady, galeriê zdjêæ znajdziesz na stronie www.mariovargasllosa.pl
po tym dziele zamierzam zapolowaæ na Zapach spalonych kwiatów

czyta³am tê powie¶æ zanim autor sta³ siê taki modny (wiadomo sk±d ta popularno¶æ)
i owszem, jest niez³a, chyba najlepsza ze wszystkich jego ksi±¿ek, ale mimo wszystko moim zdaniem nie jest to autor na miarê noblisty i nagroda mnie zaskoczy³a

polecam Pamiêtniki Fanny Hill http://pl.wikipedia.org/wiki/Fanny_Hill
dawno czyta³am ale wczoraj natkne³am sie na film i mi sie przypomnia³o



http://anotherbook.net.pl/ksiazki/uczen_skrytobojcy.html
polecam Pamiêtniki Fanny Hill http://pl.wikipedia.org/wiki/Fanny_Hill
dawno czyta³am ale wczoraj natkne³am sie na film i mi sie przypomnia³o



kobieto co ty czytasz







co do ksi±¿ki,tych szelmostw to stan±³em na 80 str i nie mogê przebrn±æ dalej totalne 0 weny
polecam Pamiêtniki Fanny Hill http://pl.wikipedia.org/wiki/Fanny_Hill
dawno czyta³am ale wczoraj natkne³am sie na film i mi sie przypomnia³o



Oj, dzia³a, dzia³a, szczególnie " jeleni skok "

Tak to sie chyba nazywa³o, o ile dobrze pamietam

i tak wygladala edukacja erotyczna w XVIII wieku?



tak
mo¿emy to wkrêciæ do brazyliany






speszjali for Morgi
Hmmm, lekker...



a ja czytam i mam cofkê rozwojow±

przesadzasz Wruszek,
to wspania³a bajka,
oby zy³a jak najd³u¿ej, jeszcze moim prawnukom bêde ja opowiadaæ

to by³ pierwszy "film" który katowa³am, na suficie w swoim pokoju
kiedy dosta³am w prezencie diaskop,
ze sto razy go obejrza³am
i ze sto razy czyta³am ksi±zkê

a wiesz ¿e powstaje Alice Tarot na podst. tej ksi±¿ki?

no czyta³am czyta³am gdzies , pisali¶cie o tym,
hmmmm niez³a zachêta dla pocz±tkuj±cych w Tarocie,
w po³±czeniu z t± bajk± efekty murowane

jestem pierwsza chêtna na wró¿bê,]
jak juz kto¶ bêdzie mia³ tê taliê





mam na oku nowa pozycje "Sekrety magii domowej" Adrian Devine
Spis tre¶ci obiecuj±cy
Wstêp 5
I. Magia w domu 7
Podstawowe regu³y praktyki magicznej 7
Odpowiednia pora na zaklêcia 9
Ksie¿yc w znakach zodiaku 11
Dni tygodnia 13
Magiczne odniesienia w skrócie 16
Magiczne odniesienia 16
Kolory w magii domowej 19
Kolory kamieni i ich w³asciwo¶ci 23
Astrologia dla domu 26
¯ywio³y w s³u¿bie domu 31
Magia praktyczna w domu 37
Zaklêcia Ziemi 37
Zaklêcia Wody 40
Zaklêcia Ognia 43
Zaklêcia Powietrza 47
Inne domowe zaklêcia 49
Magiczne butelki 52
Amulety na domowe problemy 59
Domownicy 66
II. Magia w sypialni 71
Sekrety magii mi³osnej 71
Karmiczne zwi±zki partnerskie 73
Jak rozpoznaæ duchowego partnera 76
Ceremonia wi±zania r±k 78
III. Magia w kuchni 81
Sekrety magii kuchennej 81
Ciasta magiczne 83
S³odki chlebek z cukini± 83
Chlebek koperkowy 84
Chlebek Indian Hopi 85
Chlebki z dziurk± 85
Domowe kosmetyki 86
Pachn±ce k±piele 86
Maseczki i toniki 89
Domowe perfumy 91
Domowe barwienie tkanin 94
Magia potraw 96
Formy potraw 99
Magiczne zastosowanie produktów spo¿ywczych 100
Jedzenie a ¿ywio³y 103
Kuchenne afrodyzjaki 106
IV. Magia w ogrodzie 122
Magiczny ogród przy domu 122
Zio³a w magii domowej 124
Drzewa i krzewy 137
V. Podstawy feng shui 146
Czym jest feng shui 146
Podstawowe zasady feng shui 148
Równowaga pomiêdzy jin i jang 148
Wspó³zale¿no¶æ pomiêdzy ¿ywio³ami 151
Grupa wschodnia i zachodnia 153
Trigramy 153
¦rodowisko 154
Nieporozumienia wokó³ feng shui 155
Kompas i analiza feng shui 156
Poziomy analizy feng shui 157
I-ching 159
¯ywio³y w feng shui 162
Trigramy w feng shui 170
Interpretacja trigramów 171
Osiem pa³aców - ba gua 174
Kierunki korzystne i niekorzystne 177
Rok urodzenia i trigramy 177
Feng shui w praktyce 181
Po³o¿enie domu 181
Feng shui a planowanie ogrodu 182
Sha 184
A ja takow± ksi±¿kê od jutra czytam, kupi³em jaki¶ czas temu, ale czasu nie bylo...
"Skuteczny system samoobrony psychicznej" Melita Denning, Osborne Philips

I dobra?
No dopiero zaczynam, czy dobra to napisze jak przeczytam, ale zapowiada siê fajnie

polecam "Odwa¿ne Dusze" Schwarza
a potem z perspektywy tego co tu napisano odnie¶cie siê do Hitlera i tego co zrobi³

w ka¿dym razie polecam - jest tam o planowaniu przedurodzeniowym

ta??
http://chomikuj.pl/chela31/zachomikowane/Robert+Schwartz-Odwa*c5*bcne+Dusze,417082911.pdf dnia Pi± 18:35, 04 Lis 2011, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
ooo...czytaliscie Transerfing rzeczywistosci? widze ze tam ejst a ja nie umiem sciagac z chomika

Riwa prze¶lê ci mailem podaj na priva

Uwielbiam wszelkie ksi±¿ki o duszach

Je¶li chodzi o transfering, to kiedy¶ pobie¿nie widzia³am I czê¶æ (u kole¿anki i nie przypad³ mi do gustu) a tu riwka masz stronê, je¶li jeszcze nie znasz http://www.transerfing.pl/, jest te¿ zak³adka forum.
Iwonka i Ruszhoffa...dziekuje :*

ta??

tak
http://chomikuj.pl/z-wodniczka/Ezoterycznie/Dusza...+i+takie+tam/Karma+Reinkarnacja/Schwartz+Robert+-+Odwa*c5*bcne+Dusze,968832879.pdf
teraz przymierzam siê do "Przeznaczenia dusz" Newtona dnia Sob 8:53, 05 Lis 2011, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Ma³go¶, Newtona przeczyta³am wszystkie czê¶ci (s± 3 albo 4, mam w kartonie spakowane to nie sprawdzê) parê lat temu mnie to wci±gnê³o, na temat dusz nie ma zbyt wielu publikacji a za t± co poda³a¶ linka do chomika, zabra³am siê wczoraj.
Czytaj±c Newtona trzeba mieæ otwarty umys³, bo niektóry rzeczy mo¿na odebraæ jako bardzo kontrowersyjne...
Polecam Newtona
i polecam Rozmowy ze ¶mierci± oraz Rêce precz od tej ksi±¿ki J.Van Helsinga jest tam sporo na temat dusz i szybko siê czyta

Ruszhoffa wydaje mi siê, ¿e na "te rzeczy" umys³ mam otwarty

do Odwa¿nych dusz przymierza³am siê od jakiego¶ czasu, bo kto¶ w realu mi j± te¿ poleci³ i choæ nie znoszê czytaæ z kompa, to przeczyta³am j± w ci±gu 2 dni


Iwonka, to ja poprosze ta ksiazke, ktorej tykac nie mozna

proszê bardzo

a to i ja poprosze jak mozna meil na pw sle
Posz³y obie

dziekii wielkieee jest
nie wiem czy mo¿na jak nie to proszê wyrzuciæ, podajê namiary na mojego
chomika na którym s± obie pozycje -has³o -iwona z malych liter
http://chomikuj.pl/ano11
Czytan "wyznania zakupoholiczki" nie wiem dlaczego o tej ksiazce jest tak glosno. No i film zrobili na jej podstawie. Jest nudna. A bohaterka ma wiecej szczescia niz rozumu.
no a jak moze byc ciekawa ksiazka o zakupach i ciuchach


ano wlasnie
ciekawie to sie kupuje...

a ja mam na po³ce ksiazke mana i materny...jak maz skonczy to moze sobie w swieta poczytam

w sumie autobiograficzne ksiazki sa ciekawe

wjolanta siê w takie co¶ dzi¶ wzbogaci³a

"Wyznania zakupoholiczki" kupilam bo byly w promocji

Ja zbieram ksazki. Chce zrobic mini biblioteczke.
A tej ksiazce dam jedna gwiazdke na lubimycztac.pl jak skoncze. dnia Pon 23:15, 12 Gru 2011, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
a ja mam najnowsz± Chmielewsk± ..ledwo j± wydali-oczywi¶cie od razu kupi³am do kolekcji..<normalnie po³yka³am od razu>..a teraz le¿y..
i ..nakupi³am se kni¿ek ezo a weny nie mam do czytania..skupiæ siê nie mogê..odlatujê my¶lami


a jaki tytu³ tej ksiazki Chmielewskiej?
"Gwa³t"
to jest do Mnie bardzo niepodobne mieæ i nie przeczytaæ

o. Ta ksiazka byla w biedronce ostatnio (a ja tam kupuje ksiazki bo ceny okazyjne).
Jak przeczytasz to napisz.
..napiszê napiszê..w³a¶nie kombinujê gdzie dam ksi±¿ki jak przywiozê od mê¿a..ehh mo¿e jakie pudla w ikei kupiê i na szafê tymczasem..to malutkie mieszkanko..mo¿e czê¶æ oddam do Domu Dziecka..ko³o mojego mieszkania s± 2 Domy Dziecka..ehh..jako¶ wcze¶niej nigdy nie pomy¶la³am..ale teraz..chyba przez t± blisko¶æ..
edit: ju¿ Mi nawet przemknê³a my¶l o adopcji..ale w mojej sytuacji raczej to z³y pomys³..widzia³am my¶lami.. domek chmarê dzieciaków..taka rodzinka zastêpcza..ale to by trza dobrego mê¿a mieæ..ehh biedne dzieci.. dnia Wto 11:02, 13 Gru 2011, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz
Przytaszczy³am ze strychu str± biblioteczkê



przeczyta³abym ksiazke danki wa³esy

ja tez sie szykuje na ta ksiazke

Skonczylam czytac ksiazke "Zahir". Dno.
Dzis podszepnelam Mikolajowi aby kupil mi ksiazke "Mezczyzni ktorzy nienawidza kobiet:

wszystkim odchudzaj±cym siê polecam:
Sondra Ray "Jedyna dieta jaka jest"
http://www.miischa.user.icpnet.pl/Dieta/Sondra%20Ray%20-%20Jedyna%20dieta,%20jaka%20jest.pdf
A ja polecam autora - graham masterton


Dzisiaj kumpela da³a mi ksi±¿kê, to czyta³am na lekcjach tak mnie okrutnie wci±gne³a, gdzie ja poza historycznymi to raczej innych nie czytam


[quote="violet.dawn"]

czytam w bólach[quote]
W bólach??? Ja po³knê³am jak m³ody pelikan



taki szit gdzie autor uwa¿a ¿e ciekawy jest tylko seks i w ogóle to wiesz
nie doczyta³em tego do koñca
Tylko seks??? oj ch³opie, ch³opie...
To tylko wierzchnia pow³oczka...




s³uchaj gdyby tam by³o co¶ ciekawego to bym to zapamiêta³
po 3/4 ksi±¿ki pamiêtam tylko pierwsze oszustwo tej baby
Ka¿dy ma swoje gusta, i nie dla ka¿dego to samo jest ciekawe...

ano

Czytam "Cukierniê pod Amorem". Takie reklamy tej ksi±¿ki widzia³am i tyle pozytywnych opinii.
To, ¿e cz³owiek przenosi siê w czasie, ¿e czuje zapachy z cukierni, ¿e ¿yje razem z bohaterami w ich ¶wiecie.
Z tych rzeczy ja nie znalaz³am w tej ksi±¿ce nic. Przez przeskakiwanie w czasie nie mog³am polubiæ ¿adnego bohatera. Cukierni raczej ma³o w tej ksi±¿ce. No jako¶ tak... zimna ta ksi±¿ka.
A ja polecam autora - graham masterton


Dzisiaj kumpela da³a mi ksi±¿kê, to czyta³am na lekcjach tak mnie okrutnie wci±gne³a, gdzie ja poza historycznymi to raczej innych nie czytam


on napisa³ manitu?
no to u niego pierwszy raz przeczyta³am o tarocie


przeczyta³abym ksiazke danki wa³esy

to g nawet w rossmanie jest







o to pojde, usiade na kilka godzin i przeczytam



zamowilam sobie http://www.odwaznedusze.pl/ zaczelam ja czytac na necie ale zamowilam normalna ksiazke, wciagajaca nawet
http://chomikuj.pl/mrosiak17/Schwartz+Robert+-+Odwa*c5*bcne+dusze,358056673.pdf
tu calosc
polecam ksi±zke 'Je¿dziec miedziany" jesli ktos lubi o takiej tematyce... szybko sie czyta

"Akcja powie¶ci rozpoczyna siê 22 czerwca 1941 roku - w dniu napa¶ci Niemiec na imperium Stalina.Ksi±¿ka jest po prostu niesamowita , rewelacyjna i znakomita.Autorka przepiêknie przybli¿a nam historiê wojenn± Rosji i Leningradu , ukazuje oblicze oblê¿onego miasta i jego tragediê ,niemoc Armii Czerwonej ,taktykê walki Stalina - jego braki w uzbrojeniu ,metody zastraszania ze strony NKWD,¶mieræ wielu m³odych Rosjan jako miêsa armatniego"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/41741/jezdziec-miedziany
poszukuje tytulu ksiazki, wiem ze film tez jest, ostatnio mialam ogladac na zalukaj ale skasowalam prze zprzypadek zakladke i nie moge sobie przypomniecn tytulu:;/
agat moze bedziesz wiedziec bo ty na tamtym forum kiedys dawalas linka do ksiazki, to bylo o malzenstwie co mieli corke, okazalo sie,¿e ta corka jest chora. i potrzebny byl przeszczep. i babka zaszla w ciaze zeby urodzic drugie dziecko..
Jodi Picoult
chyba to by³o bez mojej zgody ale glowy nie dam
idz na chomika sa wszystkie jej ksiazki
takkk dziekiii


Wszystkim odwa¿nym, my¶l±cym i umiej±cym spojrzeæ prawdzie w oczy polecam "Przechytrzyæ diab³a. Sekret wolno¶ci i sukcesu" Napoleona Hilla.
w³asnie koñczê Caryce Ellen Alpsten fajna, szybko sie czyta, sporo odwa¿nych "scen" erotycznych


Lew-starowicz o kobiecie, juz koncze POLECAM
Lew-Starowicz o mezczyznie, przeczytalam w dwa wieczory w ³ozku, bardzo lekko sie czyta, ale nie dowiedzialam sie specjalnie czegos o czym bym nie wiedziala


Lew-Starowicz o milosci, do tej jakos nie moge sie zabrac, nie wiem czemu


Emily Giffin "Pewnego dnia" jestem dopiero na 30 stronie, ale juz trudno sie oderwac, jak zawsze ksiazki tej autorki, nie zawodz±.
polecam twórczo¶æ Charlesa Bukowskiego



polecam ksi±zke 'Je¿dziec miedziany" jesli ktos lubi o takiej tematyce... szybko sie czyta

"Akcja powie¶ci rozpoczyna siê 22 czerwca 1941 roku - w dniu napa¶ci Niemiec na imperium Stalina.Ksi±¿ka jest po prostu niesamowita , rewelacyjna i znakomita.Autorka przepiêknie przybli¿a nam historiê wojenn± Rosji i Leningradu , ukazuje oblicze oblê¿onego miasta i jego tragediê ,niemoc Armii Czerwonej ,taktykê walki Stalina - jego braki w uzbrojeniu ,metody zastraszania ze strony NKWD,¶mieræ wielu m³odych Rosjan jako miêsa armatniego"
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/41741/jezdziec-miedziany






"Oczekiwana " Kathleen McGowan kontrowersyjna i odwa¿na
"Niezwyk³a podró¿ poprzez wieki niedomówieñ i ukrywania prawdziwej roli Marii Magdaleny.
(...)Prawdê o postaci Marii Magdaleny odkrywamy dziêki bohaterce ksi±¿ki, dziennikarce Maureen Pascal. Ta rzeczowa kobieta, zdecydowana ujawniaæ prawdê o losach wielkich niewiast oraz demaskowaæ wszelkie oszustwa i historyczne przek³amania, posiada niezwyk³y i niepokoj±cy dar. W celu odkrycia znaczenia swoich widzeñ wyrusza wraz z kuzynem, duchownym Peterem Healy, ¶ladem legendy Marii Magdaleny. Wraz z nimi odwiedzamy zatopiony w historii region po³udniowo zachodniej Francji, gdzie opowie¶ci o niezwyk³ym statusie Marii s± wci±¿ ¿ywe. Podobnie, jak wiara w nadej¶cie Pasterki, która odkryje zwoje zawieraj±ce Ewangeliê ¿ony Jezusa(..)Tak± bowiem prawdê, skrzêtnie ukrywan± przez ko¶ció³ i organizacje czcz±ce Jana, przekazuje nam Kathleen McGowan. "
"Ludzie interesu w przedwojennej Polsce" (Maria Barbasiewicz, PWN, 2013), NAC
"Edward Natanson by³ nie tylko rzutkim finansist±, ale te¿ zami³owanym kucharzem, autorem popularnego w latach trzydziestych poradnika kulinarnego. Z kolei Antoni Jaroszewicz da³ siê poznaæ jako doskona³y przemys³owiec, ale te¿ jako utalentowany ¶piewak. Biografie milionerów z okresu dwudziestolecia miêdzywojennego mog± naprawdê zaskakiwaæ.
Æwieræ kg szpinaku, 25 gramów sera szwajcarskiego, pokrajanego na cienkie plasterki, 25 gramów kwa¶nej ¶mietany. Szpinak (oczywi¶cie m³ody i jêdrny) op³ukaæ, sparzyæ obfit± ilo¶ci± wrz±tku, od¶wie¿yæ zimn± wod±, ods±czyæ, pokrajaæ na kilkucentymetrowe kawa³ki, wymieszaæ z serem, zaprawiæ ¶mietan±. Czy to dobrze smakuje? Nie jestem tego pewny, ale de gustibus non est disputandum (o gustach siê nie dyskutuje – red.).
Finansista, co grywa³ na wiolonczeli i chêtnie gotowa³
Pochodzi³ z bogatej mieszczañskiej rodziny, uchodz±cej jeszcze w czasach Królestwa Polskiego za jedn± z najbardziej wp³ywowych. Jego ojciec by³ cenionym lekarzem, ale te¿ finansist±. Edward Natanson równie¿ by³ cz³owiekiem interesu - przemys³owcem, finansist±, wyk³adowc± i spo³ecznikiem. Na d³ugiej li¶cie jego zajêæ znajduje siê m.in. wspó³zarz±dzanie rodzinnym Domem Bankowym, kierowanie Towarzystwem Akcyjnym Mirkowskiej Fabryki Papieru (pó¼niejsza Mirkowska Fabryka Papieru - red.), a ju¿ w II RP m.in. piastowanie stanowiska wiceprezesa Rady Centralnego Zwi±zku Przemys³u Polskiego (Lewiatan). Wymieniaæ mo¿na tak naprawdê d³ugo, poniewa¿ Edward Natanson w³±cza³ siê w dzia³alno¶æ na wielu polach – od biznesu przez politykê, a na dobroczynno¶ci koñcz±c.
To nie wszystko. W wolnych chwilach Natanson chêtnie muzykowa³. On gra³ na wiolonczeli, a jego ¿ona – na fortepianie. Ale jego najwiêksz± pasj± by³o gotowanie. Natanson, pod nazwiskiem Edward Szeliga, opublikowa³ w 1929 roku swój poradnik kulinarny. Ksi±¿ka nosi d³ugi tytu³ „Nowy kucharz doskona³y, czyli zasady i technika racjonalnej wspó³czesnej kuchni i 608 przepisów oraz dietetyczne i kulinarne wskazówki dla gospodarstw o ograniczonych ¶rodkach, dla osób pragn±cych zeszczupleæ, dla cierpi±cych” i jest popisem kulinarnych zdolno¶ci przedwojennego finansisty.
- Czego mo¿emy dowiedzieæ siê o Edwardzie Natansonie, czytaj±c jego ksi±¿kê? - pyta Maria Barbasiewicz na ³amach opublikowanej w kwietniu (nak³adem PWN) ksi±¿ki pt. „Ludzie interesu w przedwojennej Polsce”, gdzie szeroko opisuje historiê kilku przedwojennych biznesmenów, w tym Edwarda Natansona.
„Przede wszystkim, ¿e by³ smakoszem, znawc± kuchni, ale te¿ ¿e dobrze orientowa³ siê w zagadnieniach dotycz±cych higieny oraz zdrowia, a ponadto – ¿e nie ignorowa³ ¶wiata ludzi licz±cych siê z groszem. Mia³ przekonanie, ¿e „dobra kuchnia nie jest zabawk± sfer zamo¿nych, a potrzeb± ca³ego narodu, spraw± spo³ecznie i gospodarczo wa¿n±, maj±c± donios³y wp³yw na zdrowie ludno¶ci, jej stan psychiczny i jej zdolno¶æ do pracy, a zatem i na jej dobrobyt” - odpowiada autorka tej doskona³ej pozycji.
Sylwetka Edwarda Natansona otwiera przegl±d biogramów najwa¿niejszych i najbardziej barwnych postaci ¿ycia gospodarczego II RP. Do tego grona bez w±tpienia zaliczyæ mo¿emy te¿ Antoniego Jaroszewicza – przedwojennego finansisty, przemys³owca i filantropa.
Maria Barbasiewicz historiê o Antonim Jaroszewiczu rozpoczyna tak: - „Czytaj±c jego wspomnienia Libretto finansisty, niejednokrotnie mo¿na mieæ wra¿enie, ¿e jest to historia bajeczna. Zna³ dobrze Rasputina, Szalapina, Pi³sudskiego. Wyst±pi³ na scenie, organizowa³ seanse ze s³awnym jasnowidzem Stefanem Ossowieckim, grywa³ na bajoñskie sumy w Monte Carlo”.
I rzeczywi¶cie, ¿yciorys Jaroszewicza zaskakuje na ka¿dym kroku.
Tak pyta³ swoich czytelników Edward Szeliga, autor „Nowego kucharza doskona³ego”, ksi±¿ki kucharskiej wydanej w 1929 roku. Edward Szeliga, smakosz i kucharz-amator to tak naprawdê Edward Natanson, przedwojenny milioner – przemys³owiec i finansista. Natanson to te¿ bez w±tpienia jedna z najbardziej barwnych postaci w¶ród biznesmenów okresu dwudziestolecia miêdzywojennego.
Przemys³owiec, który by³ uzdolnionym tenorem
Antoni Jaroszewicz, podobnie jak Edward Natanson, prowadzi³ swoje biznesy na kilku polach, a jego CV jest imponuj±ce. Wystarczy tylko wspomnieæ, ¿e Antoni Jaroszewicz, z wykszta³cenia farmaceuta, utworzy³ m.in. Warszawski Bank Sto³eczny z oddzia³em w Gdañsku i Bank Zjednoczonych Przemys³owców. Do tego wraz ze swoim wspólnikiem uruchomi³ fabrykê podków, haceli, gwo¼dzi podkowianych i drutu kolczastego produkowanego na potrzeby wojska. W innej fabryce wyrabia³ odrzutniki dla karabinów maszynowych i inne precyzyjne czê¶ci broni, a w jeszcze innym zak³adzie powstawa³y wyroby z drzewa. Handlowa³ te¿ sol±, cukrem, naft± i zbo¿em. Zabawkami z nale¿±cej do niego fabryki „Krasnoludek” bawi³y siê dzieci w Stanach Zjednoczonych.
By³ milionerem. Lubi³ wystawne ¿ycie. - „Kiedy np. wprowadza³ siê do dziewiêciopokojowego apartamentu przy Trêbackiej, umeblowanie, srebra, dywany, porcelanê i kryszta³y kupi³ za granic± za 100 tys. dolarów! Kiedy nadesz³y wagony z rzeczami, urzêdnicy nie wiedzieli, w jaki sposób je ocliæ. Jaroszewicz uda³ siê wiêc do Ministerstwa Skarbu i zaproponowa³ wyp³atê c³a z³otem, poniewa¿ skarb pañstwa mia³ niewielkie jego zapasy” – pisze Maria Barbasiewicz.
I znów to nie wszystko, bo Antoni Jaroszewicz by³ te¿ melomanem, uzdolnionym ¶piewakiem, który raczy³ go¶ci (m.in. w uzdrowisku w Druskiennikach, którego by³ wspó³w³a¶cicielem – red.) swoim tenorem. Wyst±pi³ równie¿ na prawdziwej scenie, warszawskiego teatru Rex, którego by³ w³a¶cicielem.
W swoich wspomnieniach biznesmen t³umaczy, ¿e do wystêpu namówi³ go s³ynny Adolf Dymsza. ¦piewaj±cy milioner w masce mia³ wzbudziæ sensacjê, a na widowniê przyci±gn±æ t³umy widzów. I rzeczywi¶cie przedwojenna prasa rozpisywa³a siê o „zawrotnych dziejach ¶piewaka w masce”. Teatrowi to jednak nie pomog³o. „Rex” zosta³ w koñcu zlikwidowany.
Cukiernik, co pokocha³ Danusiê
Zaskakuje te¿ historia Adama Piaseckiego, znanego cukiernika, który w Krakowie za³o¿y³ pierwsz± w mie¶cie fabrykê czekolady. Piasecki w zawodzie praktykowa³ od dwunastego roku ¿ycia, z czasem osi±gn±³ wielki sukces finansowy, a w ¶rodowisku cieszy³ siê du¿ym szacunkiem.
Najciekawsze jest jednak co¶ innego. Do rangi legendy uros³a wiadomo¶æ o tym, ¿e najstarszy dzi¶ produkt w portfolio firmy „Wawel” - batonik „Danusia” - Adam Piasecki wymy¶li³ na fali namiêtnego uczucia do jednej ze swoich du¿o m³odszych pracownic.
- „Jak mówi± firmowe kroniki, chc±c daæ piêknej dziewczynie dowód swej mi³o¶ci, opracowa³ (Adam Piasecki – red.) oryginaln± recepturê czekoladowego batonika. Oprócz wyj±tkowego smaku, odzwierciedlaj±cego nieskoñczon± si³ê uczucia, nada³ mu nazwê na cze¶æ swojej ukochanej – Danusia. Na opakowaniu umie¶ci³ równie¿ jej portret, czym potwierdzi³ swoje wielkie uczucie...
Miasto hucza³o od plotek!” - czytamy na stronach internetowych firmy „Wawel”.
Przy pisaniu artyku³u korzysta³em z ksi±¿ki „Ludzie interesu w przedwojennej Polsce” autorstwa Marii Barbasiewicz, strony internetowej firmy „Wawel”. Przepis na pocz±tku artyku³u cytujê za blogiem „Sto smaków” Aliny Kwapisz-Kuliñskiej, prowadzonym na serwisie femmeinfo.pl. "
http://biznes.onet.pl/przedwojenni-ludzie-interesu-i-ich-zaskakujace-pas,18493,5477334,3030474,47,1,news-detal
napali³am siê na t± ksi±¿kê jak szczerbaty na suchary..

uwielbiam takie opowie¶ci

czy moze ktos wie czy ,mozna gdzies pobrac ? na chomiku szukalam i chyba nie ma

http://merlin.pl/Olowek_Katarzyna-Rosicka-Jaczynska/browse/product/1,927474.html